פארק תמנע
מפת הפארק
רכישת כרטיסים

סינגל תמנע- לרוכבי אופניים

פארק תמנע הוא אחד המקומות המרתקים ביותר בארץ.

חובבי האופניים ימצאו בפארק תמנעגן עדן חבוי. קרן קיימת לישראל הכשירה בפארק 14 ק"מ של שבילי אופניים מרהיביםשגולת הכותרת שלהם היא סינגל תמנע. השביל נבנה כך שיתאים לרוכב אחד-מכאן שמו(סינגל), קבוצות רוכבים ידרשו לרכב אחד אחרי השני ולא במקביל. השביל מתפתל בתנאישטח מגוונים , בעל אתגרים טכניים, זוויות, עליות וסיבובים תוך שינויי גובה רביםהמביאים את הרוכב לנקודות תצפית מרהיבות שהן שיא בפני עצמו.

סינגל תמנע נבנה על ידי רוכבים ולמען רוכבים ומשתמש בטכניקות בנייה ייחודיות בעולם.

השבילים מתחלקים למספר רמות, החל מרכיבה משפחתיתנוחה ועד למסלולי אקסטרים. רוכבים יכולים להגיע עם אופניהם או לשכור אופנייםבמקום. למעלה ממאה זוגות של אופני הרים מתקדמים ממתינים לרוכבים שיגיעו בגפם, בגדלים שונים המותאמים לבני המשפחה. ומקסדות מגן. ההשכרה היא מגיל 8 ומתבצעת בדלפק החנות שבמתם האגם.

בקצה המערבי של עמודי שלמה נמצא המקטע הראשון של הסינגל, העובר כולו על סלעי יסוד. לאחר כ 1.5 ק"מ מתחברים לכביש ועוברים דרך האתרים למקטע של אבן חול אדומה. השביל ממשיך ומעפיל על שלוחות סלעי משקע ימיים לשיא הגובה של המסלול, המספק תצפית מרהיבה על בקעת תמנע כולה והנשימה נעתקת רק מלעמוד במקום לאחר המאמץ הגדול ולצפות בשביל הלבן והמתפתל בנוף הצחיח.

 משם אפשר להמשיך בסינגל אלהאזור שזכה לשם "גן עדן נופי", לא הרחק מגבעת העבדים. המשך הסינגל מביא אתלחלקו הדרומי של הפארק ולתצפית על המכרות המודרניים של תמנע ומשם לסוללה המקיפה אתהפארק ולאגם, שם אפשר להתרווח, לנוח ולהנות ממשקאות צוננים וארוחה מדברית מפנקת לאחר המאמץ הגדול.


 השכרת האופניים כרוכה בתשלום.סינגל תמנע- לרוכבי אופניים
כל הזכויות שמורות 2017© פארק תמנע. האתר נבנה ע"י FREEBRUSH.NET   בניית אתרים