פארק תמנע
מפת הפארק
רכישת כרטיסים

טיולי אופניים

חובבי האופניים ימצאו בפארק תמנע גן עדן חבוי. קרן קיימת לישראל הכשירה בפארק 14 ק"מ של שבילי אופניים למשפחות ולרוכב המקצועי .

השבילים מרהיבים ביופים שגולת הכותרת שלהם היא סינגל תמנע.  

השביל מתפתל בתנאי שטח מגוונים , בעל אתגרים טכניים, זוויות, עליות וסיבובים תוך שינויי גובה רבים המביאים את הרוכב לנקודות תצפית מרהיבות שהן שיא בפני עצמו. סינגל תמנע נבנה על-ידי רוכבים ולמען רוכבים ומשתמש בטכניקות בנייה ייחודיות בעולםבקצה המערבי של עמודי שלמה נמצא המקטע הראשון של הסינגל העובר כולו על סלעי יסוד. לאחר כ- 1.5 ק"מ מתחברים לכביש ועוברים דרך האתרים למקטע על אבן חול אדומה. השביל ממשיך ומעפיל על שלוחות סלעי משקע ימים לשיא הגובה של המסלול, המספק תצפית מרהיבה על בקעת תמנע כולה והנשימה נעתקת רק מלעמוד במקום לאחר המאמץ הגדול ולצפות בשביל הלבן והמתפתל בנוף הצחיח. משם אפשר להמשיך בסינגל אל אזור שזכה לשם "גן עדן נופי", לא הרחק מגבעת העבדים. המשך הסינגל מביא את הרוכב לחלקו הדרומי של הפארק ולתצפית על המכרות המודרנים של תמנע ומשם לסוללה המקיפה את הפארק ולאגם, שם אפשר להתרווח, לנוח ולהנות ממשקאות צוננים וארוחה מדברית מפנקת.

 

 רוכבים יכולים להגיע עם אופניהם או לשכור אופניים במקום. למעלה ממאה זוגות של אופני הרים מתקדמים ממתינים לרוכבים שיגיעו בגפם.

 השכרת האופניים מתבצעת  בדלפק החנות על שפת האגם וכרוכה בתוספת תשלום.טיולי אופניים
כל הזכויות שמורות 2017© פארק תמנע. האתר נבנה ע"י FREEBRUSH.NET   בניית אתרים