חובבי האופניים ימצאו בפארק תמנע גן עדן חבוי. קרן קיימת לישראל הכשירה בפארק 54 ק"מ של שבילי אופניים מרהיבים שגולת הכותרת שלהם היא מסלול "סינגל תמנע". השביל נבנה כך שיתאים לרוכב אחד-מכאן שמו(סינגל), קבוצות רוכבים ידרשו לרכב אחד אחרי השני ולא במקביל. השביל מתפתל בתנאי שטח מגוונים, בעל אתגרים טכניים, זוויות, עליות וסיבובים, תוך שינויי גובה רבים המביאים את הרוכב לנקודות תצפית מרהיבות שהן שיא בפני עצמו.

סינגל תמנע נבנה על ידי רוכבים ולמען רוכבים ומשתמש בטכניקות בנייה ייחודיות בעולם.

השבילים מתחלקים למספר רמות, החל מרכיבה משפחתית נוחה ועד למסלולי אקסטרים. רוכבים יכולים להגיע עם אופניהם או לשכור אופניים במקום. למעלה ממאה זוגות של אופני הרים מתקדמים ממתינים לרוכבים שיגיעו בגפם, בגדלים שונים המותאמים לבני המשפחה. ההשכרה היא מגיל 8 ומעלה ומתבצעת בדלפק החנות שבמתחם האגם.

בקצה המערבי של עמודי שלמה נמצא המקטע הראשון של הסינגל, העובר כולו על סלעי יסוד. לאחר כ 1.5 ק"מ מתחברים לכביש ועוברים דרך האתרים למקטע של אבן חול אדומה. השביל ממשיך ומעפיל על שלוחות סלעי משקע ימיים לשיא הגובה של המסלול, המספק תצפית מרהיבה על בקעת תמנע כולה והנשימה נעתקת רק מלעמוד במקום לאחר המאמץ הגדול ולצפות בשביל הלבן והמתפתל בנוף הצחיח.

משם אפשר להמשיך בסינגל אל האזור שזכה לשם "גן עדן נופי", לא הרחק מגבעת העבדים. המשך הסינגל מביא את הרוכב לחלקו הדרומי של הפארק ולתצפית על המכרות המודרניים של תמנע, ומשם לסוללה המקיפה את הפארק ולאגם, שם אפשר להתרווח, לנוח ולהנות ממשקאות צוננים וארוחה מדברית מפנקת לאחר המאמץ הגדול.

השכרת אופניים בתשלום