מידע כללי

פארק תמנע הוא אחד מהפארקים הגדולים בישראל! גודלו כ 70000 דונם (יותר גדול מהשטח של תל אביב).  והוא מציע חוויה נופית, גאולוגית וארכיאולוגית מאוד ייחודית ומעניינת.

בכניסה לפארק, הממוקמת כ 3.5 ק"מ מצומת אליפז בכביש 90,  יש מרכז מבקרים גדול וחדשני בו אפשר ללמוד על הסיפור האכיאולוגי, ובמיוחד על מעצמת הפקת הנחושת העתיקה שבתחוללה בתמנע. מהפכת הברונזה התחוללה במקביל בכמה מקומות בעולם, ואחד המרכזיים שבהם הוא פארק תמנע!. עולם עשיר ומרתק.

בפארק יש מסלולי טיול רגליים, סינגלים לאופניים (בכמה רמות) ואף מסלולי טיפוס יחודיים על אבן החול המקומית (הטיפוס מיועד למטפסים מקצועיים שבאים עם הציוד שלהם). כך שכל חובב טבע ומדבר יכול למצוא לעצמו את הדרך בה הוא רוצה לחוות את המקום.

במרכז המבקרים קיימת עמדה של הריינג'ר שלנו שעוזר וממליץ למטיילים להתאים את הטיול הנכון ביותר בשבילו (מסלולים למשפחות, מסלולים מאתגרים וכו'). חשוב מאוד לעבור אצל הריינג'ר ולקבל תדריך מלא.

לינה בפארק

אתר הלינה של פארק תמנע הוא איזור האגם. לינה מדברית בנווה מדבר, בהחלט חוויה מיוחדת.

בפארק יש מגוון אפשרויות לינה במגוון מחירים. אפשרויות הלינה אצלנו הן: קמפינג, חאן מדברי, גלמפינג, קרוואנים וחדרי אירוח (אפילו אפשר לבוא עם הקרוואן הפרטי שלכם).

למידע נוסף והזמנות לינה לחץ כאן

הצטיידות במזון 

מסעדת פארק תמנע מגישה ארוחות מלאות ומגוונות עד לשעה 16:00. אם אתם מתכננים ללון בפארק מומלץ להצטייד מראש במזון ובמצרכים בסיסיים.  
חנויות המזון הקרובות אלינו נמצאות:
דרומית לנו – בבאר אורה (ישוב בנמצא כ 7 ק"מ מפארק תמנע) יש צרכניה הפועל כל יום עד 21:00, בשישי עד 14:00 ובשבת החל מצאת השבת. בנוסף כמובן שניתן לנסוע לעיר אילת
צפונית לנו - פונדק יטבתה, מושב עין יהב או מצפה רמון