חוברת אתרי הטיפוס של פארק תמנע  

ברוכים הבאים לפנינה הדרומית בעולם הטיפוס הישראלי פארק תמנע

בפארק כ - 60 מסלולי טיפוס מרהיבים ביופיים באורך שבין 10-30 מטרים.
מאחר והפארק נמצא באזור מדברי העונה המיטבית לטיפוס היא עונת הסתיו-חורף.
לרשותכם מגוון אפשרויות שינה בפארק, וכן אפשרות להשכרה של מזרני בולדרינג על בסיס יומי.
הטבות מיוחדות לחברי התאחדות הטיפוס בישראל

טיפוס אתגרי בסלע החול (Sand Stone) המיוחד של פארק תמנע

טיפוס

צוקי הטיפוס בפארק תמנע עשויים אבן חול, היוצרת חיכוך גבוה , כך שנוח וכיף לטפס עליהם. בפארק מסלולים במספר רמות טיפוסומטפסים בעלי יכולות טיפוס שונות יכולים למצוא את המסלול שמתאים להם. בנוסף, במקום יש גם בולדרים (גושי סלע), למי שרוצה לטפס בצורה חופשית יותר וללא שימוש בחבלים. הפארק מאושר לטיפוס על ידי החברה להגנת הטבע והפקחים באזור ואינו פוגע בסביבה ובבעלי החיים שבאזור. האתר הוא "חורפי," כלומר שעונת הטיפוס המועדפת היא בין אוקטובר למרץ, אך ניתן לטפס בבוקר ובערב בקיץ. בפארק תמנע קיים מתחם קמפינג המציע אלטרנטיבה זולה לאפשרויות הלינה באילת, בצד חוויה של שהייה בחיק הטבע ובילוי משפחתי בין נופי בראשית.

ציוד טיפוס

השימוש בקסדה חשוב יותר כאן מאשר באתרים אחרים, ולכן זה תנאי הכרחי לטיפוס בפארק. כולם צריכים להשתמש בקסדות במהלך הטיפוס והשהייה בקרבת הצוקים.

חבל 60 מטר מספיק לרוב או כל המסלולים באתר. הציוד המומלץ למסלולים מסורתיים – רוקים וקאמים SLCD'S) כמו פרנדים או קמלוטים( בכל הגדלים. ציוד זה מספיק בד"כ. למי שמשתמש בהקסים, הם מומלצים כאן. גם טריקמים מומלצים על ידי היצרן לסלע רך. במסלולים מסורתיים עדיף להשתמש בראנרים אלפיניים) ראנרים ארוכים מסלינגים, (מאשר בראנרים ספורטיביים. הראנרים הארוכים מפחיתים שליפת עגינות. קחו ראנרים ספורטיביים למסלולים המבולטים. ברוב המסלולים המסורתיים אין צורך בסלינגים, אבל רצוי לקחת כמה במיוחד במסלולים ללא תחנה מבולטת בסופם. סוג הסלע ואופי הטיפוס כאן קורעים את הידיים, במיוחד במסלולים המסורתיים לכן רצוי להשתמש בטייפ, לפני הטיפוס. מומלץ גם ללבוש בגדים ארוכים. בגלל הסלע הרך כדאי ליתר ביטחון לשים יותר עגינות, ולעגון עמוק יותר מהרגיל בתוך חריצים כך שהעגינות לא יישענו על קצוות החריץ.

לבולדריסטים – ניתן להשכיר בפארק תמנע מזרוני הגנה. במרכז המבקרים בכניסה לפארק תמנע ניתן לקבל מגנזיום אדום.

רגע לפני הגעתכם לפארק, אנא קיראו את טופס ההנחיות וחיתמו על ההצרה