נגישות

פארק תמנע הוא פארק גדול מאוד (כ־70,000 דונמים) המשלב בתוכו ארכיאולוגיה, גיאולוגיה וטבע מדהים. אחד הערכים החשובים שפארק תמנע חרט בבסיסו הוא מתן אפשרות לכל אדם לחוות מפגש עם המדבר הפראי והמיוחד בפארק.

על מנת שנוכל לתת את השירות הטוב ביותר לבעלי מוגבלויות וכדי שנוכל להיערך בהתאם, אנו מבקשים מכם לציין זאת במועד ההזמנה.

שהות בפארק לבעלי מוגבלויות

אתרים מונגשים:

  • מרכז המבקרים בכניסה לפארק: במרכז המבקרים תוכלו להנות ממיצגים שונים ומסרט 360 מעלות המוקרן במקום. המקום עצמו נגיש. בנוסף יש חניית נכים, שירותי נכים ומתקן שתייה נגיש.
  • האתרים המרכזיים: בפארק תמנע יש מערך כבישים המגיע עד לאתרי הטבע והארכיאולוגיה המרכזיים. ליד אתרים אלו (במרחק של עד 150 מטר) יש חנייה מסודרת. בחלק מהאתרים סככת מבקרים מוצלת ובה יש מידע נוסף על האתר, וחנייה צמודה עם שביל נגיש המגיע עד אליה.
    מסככות אלו ניתן לראות את האתרים החשובים.

אתרים שיש בהם סככת מבקרים - הפטריה, הקשתות והמרכבות.

אתרים נוספים ובהם חנייה קרובה לאתר - עמודי שלמה, בורג, הספינקס ו"הפטריה וחצי". הגישה מהחניה ועד לאתרים עצמם בשלב זה אינה נגישה (ניתן לצפות באתרים מרחוק).

  • שירותים ביולוגים נגישים נמצאים באתרי עמודי שלמה והקשתות.
  • במתחם האגם יש תא שירותים/מקלחת והלבשה נגיש משותף.
  • המסעדה וחנות המזכרות שלנו נגישים ויש בהם שירותי נכים. ליד המסעדה יש חניית נכים עם שביל נגיש המגיע עד לכניסה למסעדה ולחנות המזכרות.
  • יחידות האירוח השונות במתחם הלינה סביב אגם תמנע אינן נגישות בשלב זה.
  • חנייה: רק לחלק קטן מיחידות הלינה שלנו יש חניה צמודה (לחלק מהקרוואנים ולחאן). לכל השאר מיועדת חנייה מרכזית אחת שאינה צמודה ליחידות האירוח (ניתן להיעזר בעגלות ידניות לצורך שינוע הציוד). בשל בטיחות הלנים כניסת לרכבים למתחם הלינה אסורה. עם זאת, לבעלי מוגבלות בתנועה אנו מאפשרים להביא את הציוד עם הרכב עד ליחידה עצמה.

לכל שאלה נוספת אנא פנו אלינו במייל vc@parktimna.co.il או בטלפון 08-6316756

רכז הנגישות של הפארק הוא עומר ארמוזה omer@parktimna.co.il