לא פחות מעמודי שלמה והפטריה, בקבוקי זכוכית במילוי חול צבעוני הם מסימני ההיכר של פארק תמנע. כל מבקר מקבל עם כניסתו לפארק בקבוק למילוי חול צבעוני, פעילות המתבצעת בסככה מוצלת סמוך לאגם תמנע. כל המשפחה יוצרת יחד צורות בצבעים שונים וזוכה לקחת איתה הביתה מזכרת מהמקום הקדום והקסום.

החול הצבעוני מעיד על מרקם האדמה העשיר והמגוון, והצבעים בסלעי אבן החול הם תוצאה של מינרלים שונים. מינרלים אלה ספוגים בחול ואף משמשים בחלקם כחומר מלכד בין גרגרי הקוורץ. רוב הצבעים הם ריכוזי הרכבים שונים של תחמוצת ברזל. בפארק תמנע נפוצים גוונים שבין כחול לירוק, שמקורם במינרלים שונים של נחושת. על מנת לשמור על הטבע ולא לפגוע בפארק, החול למילוי בקבוקים הינו חול רגיל שאנו צובעים בצבעים השונים.

כאשר הבקבוק מלא, יש להקיש בו בעדינות כדי לדחוס את גרגרי החול ומבלי לערבב בין שכבות הצבעים השונים. כך נוצר מרווח נוסף בחלקו העליון של הבקבוק, אותו יש למלא עד לקצה בחול נוסף ואחר כך לאטום את הבקבוק. רוצים ליצור צורות מורכבות? אין קל מכך. היעזרו בקיסם להזזת הגרגרים וליצירת דוגמאות בתוך הבקבוק.

רוצים לקחת עוד קצת מהחוויה הביתה או להעניק מתנה למישהו שאוהבים? בחנות המזכרות תוכלו לרכוש ערכת חול הכוללת בקבוק+פקק, 4 שקיות חול בצבעים שונים ומשפך.